בואו לשחק במשחק מגניב שבוחן כיצד אתם מקבלים החלטות

עולם קבלת ההחלטות נחקר כבר שנים רבות, מסקרן אותנו מאוד לדעת כיצד אנחנו בוחרים את דרך הפעולה האידאלית עבורנו כשעומד בפנינו אתגר חדש. אחד התחומים המרתקים בעולם הזה הוא אתגרי “להבין מה כולם עושים, ולעשות את ההפך”. זהו אתגר בו ניצבים משקיעים באופן יומיומי, הם אלה שצריכים לזהות את המגמות השונות בשווקים, ולעוט על ההשקעות הנכונות בזמן שכל השאר חושבים על כיוונים אחרים לגמרי.

יש הרבה דוגמאות למשחקים מהסוג הזה, אני בעצמי יזמתי ניסוי ב”ליל המדענים” בשנה שעברה שבו ביקשתי מכלל משתתפי האירוע לבחור מספר בין 1 ל-100, והודעתי שהזוכה יהיה מי שיבחר את המספר הנמוך ביותר שאף אחד אחר לא יבחר. כביכול, הדבר הנכון יהיה לבחור את המספר 1, שהוא הנמוך ביותר, אך מכיוון שכולם יחשבו ככה ויבחרו במספר הזה, הוא “ישרף” ובעצם כדאי לבחור מספר גבוה יותר, אבל שוב, אם כולם יחשבו על האסטרטגיה הזו, דווקא מספר נמוך יותר יהיה זה שיזכה, וחוזר חלילה. מי שרוצה לדעת מה היו התוצאות של המשחק ההוא, מוזמן לקרוא כאן.

אז היום נתקלתי במשחק הצ’כי הנ”ל, שבוחן אתכם באתגר מהסוג הזה מול כל מאות אלפי האנשים האחרים ששיחקו בו. אתם מוזמנים לנסות את מזלכם ולראות אם תצליחו לחשוב מה כולם חושבים, ולעשות את ההפך (המשחק באנגלית).

נ.ב. מי שהיה בקורס שלי יוכל לנצל כאן כמה אסטרטגיות שנובעות מדברים שדיברנו עליהם כדי להצליח במשחק. אני באופן אישי הצלחתי לפתור את כולו

להתנסות במשחק לחצו כאן