איזה חוק הייתי מציע שישפר את מדינת ישראל בחמש השנים הקרובות?

“נפלא פה” הייתה נקודת אור נהדרת בימי שישי בבוקר. התוכנית שודרה בגלי צה”ל, בתחילה בהנחייתם של הרב שי פירון וגל גבאי, ובהמשך הצטרפה ענבל גזית במקום האחרונה והייתה פסקול מעניין ושונה בנוף הרדיופוני. הייתי נוהג להתארח רבות בתוכנית, ולדבר במסגרת הפינה “השאלה הקשה”, על כמה מהשאלות הגדולות ביותר במוח: מה קורה במוח כשישנים, כיצד אלימות משפיעה על המוח, מה צבעים עושים למוח, איך החורף משפיע על האישיות שלנו, ועוד.

כאב לי לשמוע שהתוכנית יורדת מהאוויר בהחלטת מפקד גל”צ. אך לרגל סיומה איגדו במערכת את כל “יקירי התוכנית” במסגרת הפינה “השאלה הקשה” לשאלה אחת קשה אחרונה: נתבקשנו לתת הצעת חוק אחת שתעשה את ישראל מקום טוב יותר בחמש השנים הבאות. אני קצת רימיתי, והחלטתי לדבר במקום על הצעת חוק פרלמנטרית, על שינוי נורמות חברתיות, והחלטתי לדבר על לחץ, על הנזקים הבריאותיים שלו, וכיצד אם החברה שלנו תחליט לבצע מספר צעדים כדי להקטין אותו, החיים של כולנו יהיו שלווים יותר.

כאן באודיו המצורף ניתן להאזין לראיון שלי, אך אם אתם רוצים יותר, אני מצרף גם את הלינק לתוכנית המלאה, שם תוכלו למצוא את התשובות של אנשי רוח ומדע נוספים כמו ד”ר מיכה גודמן, ד”ר עמליה רוזנבלום ורוני סומק, שהדברים שלהם מסקרנים לא פחות.