יש פודיום!

אחרי שבוע של הכנות קדחתניות, 39 העבודות האחרונות (מתוך כמה מאות שהוגשו לתחרות), הגיעו לשלב הגמר של תחרות מדענים ומפתחים צעירים. לפני שבועיים סיפרתי לכם על שלושת הפרוייקטים שהנחיתי במסגרת התחרות, וגם השלישיה הנהדרת שלי עבדה קשה כדי להגיע הכי רחוק שיש. השיפוט לא היה קל, המתחרים היו צריכים לספר על הפרוייקט שלהם גם לפרופסורים מהתחום שלהם, וגם לחוקרים שהגיעו מתחומים אחרים לחלוטין.

עם טקס ההכרזה, שבדרך כלל מתקיים בכנסת אך עבר לאוניברסיטה העברית בהנתן שכרגע הכנסת לא פעילה, קיבלנו את הבשורות המעולות:
אחד התלמידים שהנחיתי, אליאס אליאס, זכה במקום השני בתחרות היוקרתית!!!!

לאליאס יש מחקר נהדר על טרשת נפוצה בהנחייתה של נסרין לחוד במעבדתו של פרופ’ נתן קרין בטכניון. הוא הצליח להראות במחקר שלו שנוגדן מסוים מסוגל לדכא את תסמיני המחלה, את ההתקפים העתידיים שלה, ואף הצליח להראות בצורה נהדרת מה המנגנון שבו הכל מתרחש. זו עבודה מקיפה ושלמה שלוקחת תופעה ותוקפת אותה מכיוונים רבים כדי להבין אותה לעומק. וחבר השופטים החליט פה אחד שהוא ראוי לפודיום ללא שום ויכוח וגם ציין את הידע העצום שהוא הפגין בעת השיפוט לשבח.

אליאס יזכה במלגה של 7000 ש”ח ללימודים בארץ, ובנוסף, הוא יטוס לתחרות המדענים הצעירים של האיחוד האירופי וייצג שם את ישראל.

אלה וענבל אמנם לא זכו, אבל גם שני המחקרים שלהם קיבלו המון שבחים מהשופטים ומצוות המנחים. לשתיהן יש עבודות ברמה גבוהה מאוד.

לסיום אגיד שזו הייתה חוויה נהדרת, היה לי לעונג לעבוד עם חבר’ה כל כך מוכשרים וכל כך נהדרים. חבל שזה היה צריך להסתיים כל כך מהר, ואני רק מחכה שתתחיל כבר השנה הבאה…

כל הכבוד לאליאס, ענבל ואלה!

אליאס לוחץ את ידו של ראש חבר השופטים, פרופ’ חנוך גוטפרוינד (צילם בהתרגשות רבה: עבדכם הנאמן)