האם הממשלה מרססת את השמים כדי לגרום לנו לחלות באלצהיימר?

פוסט שהעלה הבוקר דני רופ לגבי הנושא של “הנדסת אקלים” יצר מרקחה קטנה. ישנם כאלה שמאמינים בתיאורית קונספרציה שטוענת שתאגידים\ממשלות מהנדסים את האקלים באופן מסוים, מכל מיני אינטרסים מסוימים. אמנם במדעי כדור הארץ אין לי הרבה ידע, אבל במדעי המוח יש לי קצת הבנה, ומאחר שתומכי הנדסת האקלים טענו ש”מרססים לנו את השמים על מנת ליצור אלצהיימר בקרב האוכלוסיה, ובכך להזרים כסף לתאגידים”, רציתי להגיב על כך:

ראשית, אין היום שום הוכחה שאלצהיימר נגרם כתוצאה מהרעלה. יש אכן מספר דמנציות, קבוצת המחלות בהן נכללת גם אלצהיימר, שהרעלה יכולה להיות הגורם שאחראי להן, אבל במקרה הזה אלו הרעלות שיכולות לגרום גם להרבה תופעות לוואי אחרות, מדובר על אחוז קטן מבין כל הדמנטיבים, ולרוב מדובר בהרעלות כתוצאה מאלכוהול וסמים.
משמעותה של דמנציה היא מוות איטי של תאים, התהליך הזה יכול לקחת פרק זמן גם של עשרות שנים לפני שרואים את התסמינים שלו. כמו כן, צריך לזכור דבר אחד חשוב: לאלצהיימר אין כיום שום טיפול יעיל לאורך זמן, ולרוב הדמנציות אין טיפול יעיל גם כן. הטיפול היחיד שמצליח במידת מה הוא להסיר את הגורם לדמנציה. למשל: כאשר אדם לוקה בדמנציה כתוצאה משימוש בסמים, טיפול יעיל יהיה להכניס אותו לגמילה. עם זאת, אם אכן השמיים מלאים ברעלנים שגורמים לדמנציה, הטיפול היעיל היחיד לכך הוא להפסיק לנשום, ואני לא מכיר אף חברת תרופות שמקדמת כזה טיפול.

לסיכום, לו הייתי תאגיד רפואה שמעוניין לגרום לאוכלוסייה לחלות כדי שיקנו ממני תרופות, לא הייתי הולך על השיטה הזו, לא כשאין שום הוכחה שאנשים יחלו מההרעלה שלי, לא כשהמחלה יכולה להתפרץ גם רק בעוד עשרות שנים (ובינתיים הם יכולים למות מאינסוף שיטות אחרות), ובטח לא כשלי עצמי אין שום טיפול יעיל להציע. בהנחה והתיאוריה הזו נכונה, יש אלף ואחת מחלות שאפשר ליצור יותר מהר, ביעילות רבה יותר, ושיש להן תרופות מוכחות, מאשר אלצהיימר ודמנציה.

שלוםרצינו מחר בתוכנית הבוקר שלי(דני רופ עד 10 ב 0900 בבוקר) לעסוק בקונספירציה הזאת שמופצת בארץ (ולא רק) בשנה האחרונה על…

Posted by ‎דני רופ – תחזית מזג האוויר של ישראל‎ on Tuesday, November 29, 2016

(פורסם ב30.11.16)