ניתן להזמין הרצאות בודדות בנושאים שונים במדעי המוח במסגרת פרטית.
בין אם לקבוצות קטנות או לקהל רב, בין אם לבני נוער או לגיל השלישי, מובטחת לכם הרצאה מעשירה ומעניינת. תוכלו לבחור מבין ההרצאות המוצעות כאן, או להתאים באופן אישי הרצאה על נושא ספציפי שקשור למוח ומעניין אתכם.

האם אנו באמת משתמשים רק באחוזים בודדים מהמוח שלנו? האם יש דבר כזה "מוח ימני" ו"מוח שמאלי"?
המוח הופך בשנים האחרונות לנושא חם בעולם המדע. אך עם העלייה בפופולאריות שלו, נוצרים המון מיתוסים ושמועות הקשורים אליו. בהרצאה זו נצא למסע מרתק בנבכי העולם המפותל של מדעי המוח. נדבר על כמה מיתוסים מפורסמים הקשורים לתחום, נכיר את הסיפורים שלהם, נראה איזו אמת עומדת מאחוריהם ונשמע כמה סיפורים מפתיעים במיוחד על היכולות המיוחדות של מוחנו.

הרבה מאוד סיפורים בקשר לחיסונים מסתובבים באינטרנט ובפרט ברשתות החברתיות, מעט מאוד מהמידע הזה הוא נכון, מקצועי ומבוסס. מטרתה של הרצאה זו היא להביא לידיעת ההורים מידע אמין שמבוסס אך ורק על המחקר המדעי ועל עבודה רפואית מקצועית, וכל זאת בשפה נגישה. בהרצאה נצלול יחד לסיפור המפורסם ביותר בתחום: הקשר, כביכול, בין חיסונים לאוטיזם. נלמד כיצד המיתוס נוצר, איך הוא הופרך, ובעיקר מה אנחנו, כבני אדם ובפרט כהורים, צריכים ללמוד מכל הסיפור הזה על חיסונים ועל שמירה על בריאות ילדינו.

למעלה מחצי מהאוכלוסיה מעל לגיל 85 חולה במחלת אלצהיימר. כיום, עם העלייה בתוחלת החיים,  עדיין אין למדע טיפול מספק לכל אותם חולים, ואלצהיימר הופכת להיות אתגר משמעותי יותר ויותר לחברה האנושית. בהרצאה זו נצלול לעומק להכרות עם המחלה, ננפץ כמה מיתוסים הקשורים אליה (הידעתם, למשל, שזקנה לא גורמת לאלצהיימר?), נלמד מה קורה במוח תוך כדי המחלה, נכיר את המחקרים פורצי הדרך שמתקיימים היום בתחום, וננסה לענות על שתי שאלות קשות ביותר: כיצד היום, למרות כל הידע הרב שיש לנו על אלצהיימר, עדיין אנחנו לא מוצאים לה תרופה, והאם העתיד צופן לנו תקווה?

בקרוב